T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANTALYA / MURATPAŞA - Muratpaşa Türk Telekom Anadolu Lisesi

Haberler

Eyl

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜNİVERSTEYE YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANMIŞTIR.ÜNİVERSİTEYE YERELEŞEN TÜM MEZUNLARIMIZA GELECEK HAYATLARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.

Tem

Tem

Haz

ANAMUR´da yapılan Türkiye plaj voleybolu şampiyonasında okulumuz erkek takımı Türkiye2.si olmuştur. Bize bu gururu yaşatan öğrencilerimizi ve beden eğitimi öğretmenlerimizi kutluyoruz. Kızlar da ise Antalya Spor Lisesi Türkiye Şapiyonu olmuştur. Spor Lisesi sporcu ve öğretmenlerini kutlarız. 

May

MURAT EKREM BAĞCI, CELAL DOĞAN DURAN, Okullar arası Plaj Voleybolunda Antalya birincisi,

BERNA KAPLAN, BEYZANUR BALCI Okullar arsı Plaj Voleybolunda Kızlar Antalya Dördüncüsü oldular.

öğrencilerimizi bu büyük başarılarından dolayı tebrik eder, Türkiye İller arası yarışmasında başarılar dileriz.

May

 

14 Mayıs 2018 tarihinde Antalya Büyükşehir Belediyesi Okullar Ligi “Oryantiring 3. Eta Yarışmasına” katılan takımımız sporcularımızdan Beyza Nur TUNÇ  birinci, Hüsne BİLEN üçüncülük  kazanarak madalya kazanmışlardır.

 

May

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Okullar Liginde Oryantiring Takımımız ilk kez katıldığı ligi ikinci olarak tamamladı. Başarılı bir sezon geçiren sporcularımız 3 Etap olarak yapılan yarışmalarda madalya kazandılar. 15 Mayıs 2018 tarihinde yapılan Okullar Ligi Ödül Törenine katılan sporcularımız 2.lik kupasını kazandılar. Oryantiring takımı sporcularımız Rahime  AKALIN-Hüsne BİLEN- Beyza Nur TUNÇ-Emine  KÖKSAL- GÜL Kaya- Aleyna ÜZÜM ve antrenörleri Erdal ZIRAMAN’ı  başarılarından dolayı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.     

 

May

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Akdeniz Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen “Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Matematik ve Fen Bilimleri Proje Yarışması’”nda yapılan ön değerlendirme sonunda 126 proje arasından sergilenmeye değer görülen Biyoloji alanında “Stres ve Sağlığa Zararlı Maddelerin Canlılar Üzerindeki Etkisinin Biyodeneylerle Gösterilmesi” ve  Fizik alanında “Smart Bag”  adlı projelerimizin değerlendirilmesi 08-09 Mayıs 2018 tarihlerinde Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Öğretim Üyelerinden oluşan jüri tarafından yapıldı.

May

Bilim kültürünün geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla    10-11 Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarımızın açılışını Muratpaşa Kaymakamımız Sayın Sedat Sırrı ARISOY ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil ÜNAL  yaptı.

May

Kısa hikaye, DVD ve fotoğraf dallarında 16. sı düzenlenen PREMIO organizasyonuna ilk kez davet edilerek katılan okulumuz Muratpaşa Türk Telekom Anadolu Lisesi, 3 değerli ödülle dönmüştür.

May

4006 TUBİTAK BİLİM FUARI SERGİMİZE TÜM VELİLERİMİZ DAVETLİDİR.

Nis

Okulumuzda düzenlenecek olan Kuran-ı Kerim okuma yarışmasında öğrencilerin seçebilecekleri dualar aşağıdaki fotoğraftadır. Öğrencilerimize şimdiden başarılar dileriz. 

Nis

Okulumuz Öğretmen ve Öğrencileriyle beraber 15 nisan pazar günü Adrasan bölgesinde bulunan Geledonya Feneri ve Korsan Koyuna yürüyüş düzenledik. Öğrencilerimiz açısından çok sevilen bu yürüyüşü her yıl yaparak çevremiz güzelliklerini ve doğa yürüyüşünü öğrencilerimize aşılamaya çalışıyoruz. bir dahaki yürüyüş etkinliğinde buluşmak dileğiyle...

Nis

ÇANAKKALE GEZİMİZ SIRASINDA İLK DURAĞIMIZ PAMUKKALE.

Nis

ÖĞRENCİLERİMİZLE BERABER ŞİRİNCE İLÇEMİZİ GEZDİK.